1. třída

Vážení rodiče,

vítám Vás na třídních stránkách, které vznikly pro Vaši lepší informovanost. Budu ráda za Vaše připomínky a nápady, které povedou ke zdokonalování stránek.

Hana Filipčíková

26.6.2018

V pátek 29.6.2018 budeme ve škole  pouze do 9,00 hodin. Odpadá  oběd i školní družina.

Seznam pomůcek pro školní rok 2018/2019

Pero, tužky č. 2 a 3, pastelky, voskovky, ořezávátko, guma, pravítko, barevné papíry, modelína, lepidlo, nůžky, štětce č. 4,6,10, hadřík na sušení štětců, vodové barvy – příp. temperové b., kelímek na vodu, pracovní zástěru, obaly na sešity a učebnice – vše z předešlého ročníku, cvičební úbor, (tričko, tepláková souprava, cvičební obuv), švihadlo, látkový pytlík na ukládání úboru, obuv na přezutí, ručník s poutkem, papírové kapesníky, látkový pytlík na převlečení do školní družiny,

fóliové desky na noty z předešlého ročníku + fólie

fóliové desky na čtenářský d. + fólie

Prosím, všechny pomůcky označte nebo podepište.

Vážení rodiče,

děkuji za spolupráci. V příštím roce se opět uvidíme. Budu se těšit na děti i Vás :-) .

Hana Filipčíková

18.6.2018

Dne 19.6.2018 bude na naší škole DOPRAVNÍ DEN.

Děti si ve škole nechají penál. Jinak do školy přijdou ve sportovním oblečení a se svačinou + pitím. Akce bude trvat celé dopoledne.

 

 

 

Ve středu 6.6. odjíždíme na plavání v 7.45 hod.

Ve čtvrtek 7.6. Jedeme do Vrchlabí na taneční revue.

V pátek 8.6. jedeme na náhradní plavání za minulou středu – novinka !!!!!!!!!! Odjíždíme od školy v 8.15 hodin, takže si děti mohou trochu přispat :-) .

 

 

 

29.5.2018

vzhledem k tomu, že se na 1.st. vyskytla „pátá nemoc“ zítřejší plavání (30.5.) se ruší a budeme se učit podle rozvrhu.

Děkujeme za pochopení. 

20.5.2018

Informace pro nemocné děti

V pátek 18.5.2018 jsme pracovali na stránkách :

SLABIKÁŘ – str. 81

MATEMATIKA (velká)- str. 47

PÍSANKA – str. 26

PROSÍM, PODÍVEJTE SE NA UPRAVENÉ TERMÍNY  AKCÍ (níže)

 

Termíny akcí, kterých se zúčastníme do konce školního rok

31.5.  – DĚTSKÝ DEN 1. st. – KINO JANSKÉ LÁZNĚ (budeme vybírat 50,- Kč) doprava                     zdarma

1.6.    – BRANNÝ DEN 2. st. – ÚČAST  I.ST. NA UKÁZCE PSOVODA

4.6.  – FOCENÍ (velká f. 35,-Kč, malá f. 20,- Kč)

7.6.  – TANEČNÍ REVUE 2018 (VRCHLABÍ, STŘELNICE)

Vybíráme vstupné 40,- Kč a jízdné 30,- Kč

5.6. – ŠKOLNÍ VÝLET  DO LIBERECKÉ ZOO A NA SYCHROV ( vybíráme 380,- Kč)

 

 

Vážení rodiče, milí žáci,

ráda bych Vám poděkovala za pomoc v akci „SRDÍČKOVÉ DNY“.

V letošním roce jste nakoupili sbírkové předměty v částce 5185,- Kč a tím jste pomohli rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se bez pomoci hodných lidí neobejdou. Prosím, podívejte se na web: www.zivotdetem.cz. V rubrice „Příběhy dětí“ najdete reportáže o některých nemocných dětech. Určitě stojí za to se na ně podívat. Člověk si hned uvědomí, že zdraví je opravdu tou nejvyšší hodnotou.

/www.youtube.com/user/Zivotdetem.

26.2.2018

Vážení rodiče,

pokud Vaše děti onemocní, nezapomeňte je omluvit ve škole a v jídelně. Tel. čísla máte napsaná v žákovské knížce. Škola děti v jídelně neomlouvá. Nevíme jak dlouhou dobu se dítě  nebude stravovat a někteří rodiče prostě zapomenou své ratolesti i ve škole omluvit, takže se k nám informace o nemoci dostanou až za několik dní .  Školní řád všichni četli na začátku školního roku. Moc děkuji rodičům, kteří mi neprodleně hlásí absenci dítěte. Nemusím se bát, že se mu po cestě do školy něco zlého přihodilo. Všichni víme, co se může stát. O děti se jistě velmi bojíte.  Úkoly dětem ráda pošlu.  Je však  potřeba, domluvit si s konkrétním žákem, že Vám úkoly přinese. Často se mi stalo, že jsem sešity po někom poslala a ten je nosil celý víkend i déle v aktovce a nemocný žák si myslel, že jsem mu je neposlala. Když se toto stane, můžete si pro úkoly zajít sami. Vaše dítě se po nemoci vrátí do školy spokojené a klidné, protože nezameškalo výuku a nemusí nic dohánět.

Jinak jsem moc spokojená, jak děti píší. Opravdu mám velkou radost. Když se podíváte do písanek 1. a 2. vidíte ten rozdíl :-) ??  Při čtení si někteří předčítají šeptem, pak teprve slovo vysloví. TO JE ŠPATNĚ !!!!! Je potřeba hned hlasitě číst i když je to po slabikách.

A ještě jedna prosba. Prosím, nevyhazujte velké kelímky od jogurtů. V jarních měsících si budeme hrát na zahradníky a budou se nám hodit na sazeničky. Děkujeme, že nám pomáháte :-) .

 

Hana Filipčíková

 

 

SRDÍČKOVÉ DNY

Každý z nás se může v životě ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí.

Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Tato společnost požádala naši školu o zapojení do projektu, který od roku 2000 pomáhá vážně nemocným dětem v jejich těžké situaci.

V nadcházejících dnech budeme na naší škole prodávat drobné sbírkové předměty v hodnotě 30 – 40 Kč.

Výtěžek sbírky bude použit na zakoupení zdravotních přístrojů, kompenzačních pomůcek, rehabilitačních a ozdravných pobytů, léků, ošetřovacího materiálu a dalšího vybavení ke zlepšení zdravotního stavu dětí.

Důležité je mít srdce na správném místě. Společně můžeme pomáhat…

Hana Filipčíková

 

Chtěla jsem Vás požádat o vybavení dětí papírovými kapesníky. Poslední dobou chodí někteří do školy s rýmou a kapesníčky jim chybí. Kapesníčky se dají také použít na utření pera nebo tabulky.

Děti mi dělají radost sběrem papíru, hliníku a víček. Děkuji, že jim pomáháte.

 

 

 

 

Comments are closed.