1. třída

Vážení rodiče,

vítám Vás na třídních stránkách, které vznikly pro Vaši lepší informovanost. Budu ráda za Vaše připomínky a nápady, které povedou ke zdokonalování stránek.

Hana Filipčíková

12.3.2018

Informace pro nemocné děti

Kam jsme došli v učivu 9.3.2018:

Slabikář – str. 60, prac. sešit str 32-33 ( prázdninové čtení)

Písanka str. 37

Prvouka str. 47

Matematika str. 19

Přeji krásné a slunečné jarní prázdniny :-) .

 

26.2.2018

Vážení rodiče,

pokud Vaše děti onemocní, nezapomeňte je omluvit ve škole a v jídelně. Tel. čísla máte napsaná v žákovské knížce. Škola děti v jídelně neomlouvá. Nevíme jak dlouhou dobu se dítě  nebude stravovat a někteří rodiče prostě zapomenou své ratolesti i ve škole omluvit, takže se k nám informace o nemoci dostanou až za několik dní .  Školní řád všichni četli na začátku školního roku. Moc děkuji rodičům, kteří mi neprodleně hlásí absenci dítěte. Nemusím se bát, že se mu po cestě do školy něco zlého přihodilo. Všichni víme, co se může stát. O děti se jistě velmi bojíte.  Úkoly dětem ráda pošlu.  Je však  potřeba, domluvit si s konkrétním žákem, že Vám úkoly přinese. Často se mi stalo, že jsem sešity po někom poslala a ten je nosil celý víkend i déle v aktovce a nemocný žák si myslel, že jsem mu je neposlala. Když se toto stane, můžete si pro úkoly zajít sami. Vaše dítě se po nemoci vrátí do školy spokojené a klidné, protože nezameškalo výuku a nemusí nic dohánět.

Jinak jsem moc spokojená, jak děti píší. Opravdu mám velkou radost. Když se podíváte do písanek 1. a 2. vidíte ten rozdíl :-) ??  Při čtení si někteří předčítají šeptem, pak teprve slovo vysloví. TO JE ŠPATNĚ !!!!! Je potřeba hned hlasitě číst i když je to po slabikách.

A ještě jedna prosba. Prosím, nevyhazujte velké kelímky od jogurtů. V jarních měsících si budeme hrát na zahradníky a budou se nám hodit na sazeničky. Děkujeme, že nám pomáháte :-) .

 

Hana Filipčíková

 

 

SRDÍČKOVÉ DNY

Každý z nás se může v životě ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí.

Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Tato společnost požádala naši školu o zapojení do projektu, který od roku 2000 pomáhá vážně nemocným dětem v jejich těžké situaci.

V nadcházejících dnech budeme na naší škole prodávat drobné sbírkové předměty v hodnotě 30 – 40 Kč.

Výtěžek sbírky bude použit na zakoupení zdravotních přístrojů, kompenzačních pomůcek, rehabilitačních a ozdravných pobytů, léků, ošetřovacího materiálu a dalšího vybavení ke zlepšení zdravotního stavu dětí.

Důležité je mít srdce na správném místě. Společně můžeme pomáhat…

Hana Filipčíková

Vážení rodiče,

31.1.2018 bude výuka probíhat jako každou jinou středu. Pouze poslední vyučovací hodinu předám dětem pololetní vysvědčení.

2.2.2018 – POLOLETNÍ VOLNO

2.2.2018 nebude školní družina  pro malý zájem v provozu.

14.1.2018

Vážení rodiče,

začínáme psát do druhé písanky. Mám velikou radost z toho, jak se děti rozepsaly a mohou psát perem :-) .

Chtěla jsem Vás požádat o vybavení dětí papírovými kapesníky. Poslední dobou chodí někteří do školy s rýmou a kapesníčky jim chybí. Kapesníčky se dají také použít na utření pera nebo tabulky.

Děti mi dělají radost sběrem papíru, hliníku a víček. Děkuji, že jim pomáháte.

 

 

 

 

Comments are closed.