Školní výlet 1. a 3. třídy

Žáci 1. a 3. třídy zavítali dne 6.6.2017 do Babiččina údolí na akci

„ZA BABIČKOU BOŽENY NĚMCOVÉ DO RATIBOŘIC“.

Potkali jsme zde známé postavy z knihy Babička od spisovatelky Boženy Němcové.

Ve mlýně nás přivítal veselý mlynář, paní mlynářka a skupina mladých hudebníků, kteří svými písněmi a muzikou doprovázeli vyprávění paní mlynářky.

Na Starém bělidle jsme se setkali s moudrou a laskavou babičkou a jejími vnoučaty.

Také na zámku nás čekalo milé přijetí. Zámecká klíčnice nás naučila, jak se máme paní kněžně uklonit až se s ní setkáme a zavedla nás do hudební síně, kde nám na klavír zahrála slečna Veronika. K zámecké paní nás uvedl komorník Leopold. Nezapomněli jsme pozdravit, pěkně se poklonit a vyřídit pozdrav od babičky. Poté nám paní kněžna vyprávěla o tom, jak má zdejší kraj ráda. Nakonec nám představila svou schovanku Hortenzii, která nám ukázala svůj pokoj a krátce o sobě povyprávěla.

Domů jsme se vraceli s pocitem příjemně stráveného den. Určitě zase někdy do Babiččina údolí zavítáme.

Hana Filipčíková

Fotografie ve fotogalerii: http://zsrudnik.rajce.idnes.cz/Vylet_Ratiborice_1._a_3._trida/