Aktuality

Červen

28. 6. – Slavnostní předání vysvědčení 9. třídě 

29. 6. - Předávání vysvědčení (I., II. stupeň)

__________________________________________________________

Onemocnění „pátá nemoc“

Na 1. stupni se objevuje tzv. pátá nemoc. Onemocnění se šíří vzduchem a po poradě s lékařkou MUDr. Valešovou není nutné provádět žádná opatření. Jedná se o virové onemocnění projevující se vyrážkou na těle a zvýšenou teplotou. Doporučuje se klidový režim v domácí péči. Pokud by se objevovala teplota vyšší, lze použít léky na její sražení (paralen) a na svědění kůže například FENISTIL kapičky.

Máme informace, že onemocnění se vyskytuje i v okolních obcích.

 

Mgr. Alice Kuhn-Gaberová, ředitelka školy

______________________________________________________________

Informace – uzavírka mostu Mladé Buky – autobusy

Autobusová doprava v Rudníku po dobu uzavírky mostu v Mladých Bukách od 03.04.2018 do 30.11.2018

V souvislosti s nutnou opravou mostu na silnici I/14 v Mladých Bukách dojde k úplné uzavírce této silnice I/14 Rudník – Trutnov. Po dobu uzavírky bude veřejná autobusová doprava zajišťována dle níže uvedených výlukových jízdních řádů přes Černý Důl a Jánské Lázně.

Pro snadnější orientaci v těchto jízdních řádech uvádím stručný popis řešení:

Budou zřízeny zvláštní spoje, zajišťující dopravu cestujících z Rudníku do zastávky Čistá, rozcestí, (dále je budu nazývat PENDL), kde bude přestup na čekající autobusy směr Vrchlabí a Trutnov. Pendl bude jezdit od rána do pozdního odpoledne v pracovní dny a většina spojů zajíždí na zastávku Rudník, Javorník.

O víkendu a večer sjedou autobusy z trasy Trutnov – Vrchlabí do Rudníku k poště. Bohužel nebudou zajíždět do Javorníku.

V pracovní dny dopoledne budou vybrané spoje z Hostinného zajíždět až k pivovaru.

Cesta dětí do školy:

Do Trutnova:

V 6.28 z Terezína k poště, v 6.35 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 6.46 přestup v Čisté směr Trutnov

Do Vrchlabí:

6.46 z Terezína k poště, v 7.04 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 7.11 přestup v Čisté směr Vrchlabí

Jak do školy z Javorníku:

K základní škole: pendl 7.48 z Javorníku příjezd ke škole 7.55, tento spoj je zdarma

Do Trutnova: z Javorníku v 6.30 jede až do Čisté, přestup v Čisté v 6.46. směr Trutnov

Do Vrchlabí: v 6.55 z Javorníku k Poště, přestup na pendl do Čisté v 7.04 a v pak přestup v Čisté 7.11 směr Vrchlabí

Přeprava na všech spojích bude mezi zastávkami Čistá, křižovatka až Rudník, rozcestí Javorník zdarma, tzn. i v případě cestování např. jen od pošty k pivovaru, nebo z Javorníku k poště apod.

Spoje zajíždějící do Fořtu budou jezdit i o prázdninách, protože budou dělat přípoje do/od Vrchlabí.

Vím, že se cestování autobusem v Rudníku v příštích měsících značně zkomplikuje, a věřte, že jsme na úřadě udělali vše proto, aby byl dopad co nejmenší. Jako úřad nemáme možnosti o autobusových spojích rozhodovat a můžeme pouze vznášet návrhy. Organizace dopravy je velmi složitá, autobusy musí obíhat v rámci svých tras, musí navazovat na další spoje a jednoduše nemohou být na dvou místech zároveň. Je namístě ocenit přístup krajského úřadu, který se našimi návrhy podrobně zaobíral, a v drtivé většině našel způsob, jak je i realizovat. Vaše případné dotazy směřujte na obec@rudnik.cz,nebo na tel. 606121904.

Jiří Jirásek

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Comments are closed.