Květen

31. 5. – Výlet ke DNI DĚTÍ (I. stupeň)

Červen

1. 6. – Branný den (II. stupeň)

5. 6. – Klicperovo divadlo HK (II. stupeň)

19. 6. – Dopravní den (I. stupeň)

Výsledky zápisu do 1. třídy školního roku 2018/19

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. školský zákon oznamuji výsledky zápisu k povinné školní docházce.

Přijati jsou děti s registračními čísly:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25

Žádosti o odklad bylo vyhověno u registračních čísel: 10 a 16

Děkujeme za vaše rozhodnutí vzdělávat se v naší škole a těšíme se spolu s třídní učitelkou na společně strávené chvíle školní docházky.
Mgr. Alice Kuhn-Gaberová, ředitelka školy

______________________________________________________________

Informace – uzavírka mostu Mladé Buky – autobusy

Autobusová doprava v Rudníku po dobu uzavírky mostu v Mladých Bukách od 03.04.2018 do 30.11.2018

V souvislosti s nutnou opravou mostu na silnici I/14 v Mladých Bukách dojde k úplné uzavírce této silnice I/14 Rudník – Trutnov. Po dobu uzavírky bude veřejná autobusová doprava zajišťována dle níže uvedených výlukových jízdních řádů přes Černý Důl a Jánské Lázně.

Pro snadnější orientaci v těchto jízdních řádech uvádím stručný popis řešení:

Budou zřízeny zvláštní spoje, zajišťující dopravu cestujících z Rudníku do zastávky Čistá, rozcestí, (dále je budu nazývat PENDL), kde bude přestup na čekající autobusy směr Vrchlabí a Trutnov. Pendl bude jezdit od rána do pozdního odpoledne v pracovní dny a většina spojů zajíždí na zastávku Rudník, Javorník.

O víkendu a večer sjedou autobusy z trasy Trutnov – Vrchlabí do Rudníku k poště. Bohužel nebudou zajíždět do Javorníku.

V pracovní dny dopoledne budou vybrané spoje z Hostinného zajíždět až k pivovaru.

Cesta dětí do školy:

Do Trutnova:

V 6.28 z Terezína k poště, v 6.35 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 6.46 přestup v Čisté směr Trutnov

Do Vrchlabí:

6.46 z Terezína k poště, v 7.04 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 7.11 přestup v Čisté směr Vrchlabí

Jak do školy z Javorníku:

K základní škole: pendl 7.48 z Javorníku příjezd ke škole 7.55, tento spoj je zdarma

Do Trutnova: z Javorníku v 6.30 jede až do Čisté, přestup v Čisté v 6.46. směr Trutnov

Do Vrchlabí: v 6.55 z Javorníku k Poště, přestup na pendl do Čisté v 7.04 a v pak přestup v Čisté 7.11 směr Vrchlabí

Přeprava na všech spojích bude mezi zastávkami Čistá, křižovatka až Rudník, rozcestí Javorník zdarma, tzn. i v případě cestování např. jen od pošty k pivovaru, nebo z Javorníku k poště apod.

Spoje zajíždějící do Fořtu budou jezdit i o prázdninách, protože budou dělat přípoje do/od Vrchlabí.

Vím, že se cestování autobusem v Rudníku v příštích měsících značně zkomplikuje, a věřte, že jsme na úřadě udělali vše proto, aby byl dopad co nejmenší. Jako úřad nemáme možnosti o autobusových spojích rozhodovat a můžeme pouze vznášet návrhy. Organizace dopravy je velmi složitá, autobusy musí obíhat v rámci svých tras, musí navazovat na další spoje a jednoduše nemohou být na dvou místech zároveň. Je namístě ocenit přístup krajského úřadu, který se našimi návrhy podrobně zaobíral, a v drtivé většině našel způsob, jak je i realizovat. Vaše případné dotazy směřujte na obec@rudnik.cz,nebo na tel. 606121904.

Jiří Jirásek

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Comments are closed.