Den jazyků

V úterý 25.10. proběhl ve škole Den jazyků. Naše škola se na celé dopoledne proměnila v jazykovou instituci složenou ze čtyř oddělení. Žáci druhého stupně navštívili oddělení překladů, kde si na překladu písničky vyzkoušeli práci překladatele. Dále pracovali v oddělení identifikace jazyků, kde si vyslechli jim dobře známou pohádku v 15 různých jazycích. Jejich úkolem bylo jazyk rozpoznat a ke zvukové nahrávce přiřadit jeho písemnou podobu, včetně vlajky příslušného státu. V oddělení slovanských jazyků si žáci uvědomili, že podobnost ruštiny, slovenštiny a polštiny může být někdy poněkud zrádná. A nakonec, v oddělení anglické konverzace, měli žáci jedinečnou příležitost si pohovořit s lektorem a rodilým mluvčím anglického jazyka. Naše pozvání vést tuto hodinu přijal pan Jonathon Harvey, který pochází ze Skotska. Přes počáteční ostych žáci tuto příležitost využili a užili si hodinu příjemné konverzace s tímto energickým, temperamentním a velmi zkušeným lektorem anglického jazyka.
Renáta Šindelářová, učitelka angličtiny