Aktuality

 Květen

31. 5. – Výlet ke DNI DĚTÍ (I. stupeň)

 Červen

1. 6. – Branný den (II. stupeň)

5. 6. – Klicperovo divadlo HK (II. stupeň)

19. 6. – Dopravní den (I. stupeň)

 

Výsledky zápisu do 1. třídy školního roku 2018/19

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. školský zákon oznamuji výsledky zápisu k povinné školní docházce.

Přijati jsou děti s registračními čísly:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25

Žádosti o odklad bylo vyhověno u registračních čísel: 10 a 16

Děkujeme za vaše rozhodnutí vzdělávat se v naší škole a těšíme se spolu s třídní učitelkou na společně strávené chvíle školní docházky.
Mgr. Alice Kuhn-Gaberová, ředitelka školy

______________________________________________________________

Informace – uzavírka mostu Mladé Buky – autobusy

Autobusová doprava v Rudníku po dobu uzavírky mostu v Mladých Bukách od 03.04.2018 do 30.11.2018

V souvislosti s nutnou opravou mostu na silnici I/14 v Mladých Bukách dojde k úplné uzavírce této silnice I/14 Rudník – Trutnov. Po dobu uzavírky bude veřejná autobusová doprava zajišťována dle níže uvedených výlukových jízdních řádů přes Černý Důl a Jánské Lázně.

Pro snadnější orientaci v těchto jízdních řádech uvádím stručný popis řešení:

Budou zřízeny zvláštní spoje, zajišťující dopravu cestujících z Rudníku do zastávky Čistá, rozcestí, (dále je budu nazývat PENDL), kde bude přestup na čekající autobusy směr Vrchlabí a Trutnov. Pendl bude jezdit od rána do pozdního odpoledne v pracovní dny a většina spojů zajíždí na zastávku Rudník, Javorník.

O víkendu a večer sjedou autobusy z trasy Trutnov – Vrchlabí do Rudníku k poště. Bohužel nebudou zajíždět do Javorníku.

V pracovní dny dopoledne budou vybrané spoje z Hostinného zajíždět až k pivovaru.

Cesta dětí do školy:

Do Trutnova:

V 6.28 z Terezína k poště, v 6.35 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 6.46 přestup v Čisté směr Trutnov

Do Vrchlabí:

6.46 z Terezína k poště, v 7.04 přestup u pošty na pendl směr Čistá, v 7.11 přestup v Čisté směr Vrchlabí

Jak do školy z Javorníku:

K základní škole: pendl 7.48 z Javorníku příjezd ke škole 7.55, tento spoj je zdarma

Do Trutnova: z Javorníku v 6.30 jede až do Čisté, přestup v Čisté v 6.46. směr Trutnov

Do Vrchlabí: v 6.55 z Javorníku k Poště, přestup na pendl do Čisté v 7.04 a v pak přestup v Čisté 7.11 směr Vrchlabí

Přeprava na všech spojích bude mezi zastávkami Čistá, křižovatka až Rudník, rozcestí Javorník zdarma, tzn. i v případě cestování např. jen od pošty k pivovaru, nebo z Javorníku k poště apod.

Spoje zajíždějící do Fořtu budou jezdit i o prázdninách, protože budou dělat přípoje do/od Vrchlabí.

Vím, že se cestování autobusem v Rudníku v příštích měsících značně zkomplikuje, a věřte, že jsme na úřadě udělali vše proto, aby byl dopad co nejmenší. Jako úřad nemáme možnosti o autobusových spojích rozhodovat a můžeme pouze vznášet návrhy. Organizace dopravy je velmi složitá, autobusy musí obíhat v rámci svých tras, musí navazovat na další spoje a jednoduše nemohou být na dvou místech zároveň. Je namístě ocenit přístup krajského úřadu, který se našimi návrhy podrobně zaobíral, a v drtivé většině našel způsob, jak je i realizovat. Vaše případné dotazy směřujte na obec@rudnik.cz,nebo na tel. 606121904.

Jiří Jirásek

Posted in Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

Klicperovo divadlo

Na úterý 5. června 2018 jsem pro naše žáky 6. – 9. třídy nachystala pro letošek poslední divadelní výlet do Hradce Králové. Odjezd 8:00 od školy, předpokládaný návrat 17:00 ke škole. Děti se mohou těšit na komediální představení Jedlíci čokolády s vynikající herečkou Pavlou Tomicovou v hlavní roli. Program nás čeká stejný jako vždy – Klicperovo divadlo, procházka do OC Futurum a následný „rozchod“.

Cena je 220,- na žáka, peníze mi mohou děti nosit vždy v pondělí a ve středu spolu s podepsanou návratkou. Peníze chci prosím vždy pouze do svých rukou. Po dnešku (16.5.) je stále ještě 14 volných míst. Jakmile naplním autobus (48 míst pro děti), další zájemce už bohužel brát nemůžu.

Těším se na další kulturní divadelní zážitek a příjemně strávený den!

Mgr. Lucie Švábová

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Den matek

Ve čtvrtek 10. května se třídy na prvním stupni proměnily v pracovní dílničky . Slavili jsme spolecně s našimi rodiči a prarodiči Den matek. Děti nejprve předvedly krátký program: zazpívaly písničku, zatančily nebo zarecitovaly. Po té předaly přáníčko a kytičku a již se mohly pustit společně s maminkou, babičkou nebo tetou do práce. Paní učitelky připravily zajímavé výrobky z papíru, textilu a jiných materiálů.Tak vznikaly pěkné papírové kytičky, sovičky, travňáčci a další. Pro zpříjemnění odpoledne školní družina připravila malé občerstvení. Podávala se káva, pro děti byla připravena voda. Prožili jsme společně velmi hezké chvíle a již se těšíme na další setkání./ Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii./

Lenka Kollárová

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Pasování prvňáčků na čtenáře

Pondělní dopoledne se pro naše nejmenší, ale i nejstarší žáky změnilo v dobrodružnou výpravu za pokladem. Prvňáčky totiž čekalo již tradiční „pasování na čtenáře“ v rámci projektu Den s knihou. A letošní deváťáci si zvolili opravdu hezké téma – stali se z nich piráti a jejich třída se proměnila na pustý ostrov, u kterého zakotvili a vydali se hledat ztracený poklad.

Sehráli pro mladší žáky povedené představení o tom, že hledají poklad, ale potřebují rozluštit mapu, aby ho mohli získat. K tomu ovšem potřebovali pomoc našich prvňáčků, kteří je měli naučit číst a pomoct jim splnit různé úkoly, třeba složit správně abecedu, doplnit tajenku, rozluštit přesmyčky a přečíst krátké věty. Za každý splněný úkol získali prvňáčci šifru, která je nakonec měla dovést až k vytouženému pokladu.

A protože byli všichni moc šikovní a s úkoly si nakonec hravě poradili, čekala je slíbená odměna – diplom, medaile, balónky a co by to bylo za pirátský poklad bez mincí (v tomto případě čokoládových)

Velká pochvala prvňáčkům za to, že byli tak šikovní a hodní a ještě větší pochvala a poděkování pro mé skvělé deváťáky, že tomu věnovali tolik času a úsilí a že se celé dopoledne tak krásně vydařilo

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

Mgr. Lucie Švábová

Posted in Články | Komentáře nejsou povoleny

Sbírka – Život dětem

Život dětem certifikát

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Matematický klokan

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan se koná od roku 1991, kdy proběhl první ročník ve Francii, poté se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V loňském roce se zúčastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí světa. Naše škola patří k pravidelným účastníkům soutěžního klání.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do kategorií: Kadet (8. a 9. třída), Benjamín (6. a 7. třída), Klokánek (4. a 5. třída). Pořadí nejlepších po třídách:

- 9. třída:

Mladonická K. 63 bodů

Gašpar V. 58 b.

Procházka J. 58 b.

- 8. třída:

Balog P. 57 b.

Folberger P. 55 b.

Maček T. 55 b.

Turyna V. 50 b.

- 7. třída:

Ducháč M. 61 b.

Sekerková P. 59 b.

Lazák J. 58 b.

- 6. třída:

Šulc M. 57 b.

Miča V. 51 b.

Pěničková P. 51 b.

- 5. třída:

Kutáček O. 108 b.

Kordová D. 78 b.

Fišar V. 77 b.

- 4. třída:

SchejbalnJ. 78 b.

Jiroušová B. 64 b.

Bartůňková N. 60 b.

Bauer A. 60 b.

Valent J. 60b.

 

P. Holubka

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny