Aktuality

Březen

22. 3. – 15:30 – Praktický seminář s ochutnávkou na téma VÝŽIVA DĚTÍ

26. 3. - Divadelní výlet Hradec Králové (II. stupeň)

Posted in Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

„SRDÍČKOVÉ DNY“

Vážení rodiče, milí žáci,

ráda bych Vám poděkovala za pomoc v akci „SRDÍČKOVÉ DNY“.

V letošním roce jste nakoupili sbírkové předměty v částce 5185,- Kč a tím jste pomohli rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se bez pomoci hodných lidí neobejdou. Prosím, podívejte se na web: www.zivotdetem.cz. V rubrice „Příběhy dětí“ najdete reportáže o některých nemocných dětech. Určitě stojí za to se na ně podívat. Člověk si hned uvědomí, že zdraví je opravdu tou nejvyšší hodnotou.

 

Hana Filipčíková

Posted in Články | Komentáře nejsou povoleny

Divadelní výlet

V pondělí 26. března se opět vypravíme do Klicperova divadla v Hradci Králové. Čeká nás zábavné a velmi oblíbené představení „Čtyřlístek“ se známými hrdiny Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou. Součástí výletu je již tradičně procházka do OC Futurum, kde děti (se souhlasem rodičů – proto posílám návratky k podpisu) dostanou rozchod. Stále ještě je přibližně 15 volných míst, peníze mohou děti přinést ještě po prázdninách v pondělí nebo středu (tedy 19. a 21.3.), kdy jsem ve škole.
V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte na e-mail dvoraluc@seznam.cz.
Jako vždy se do divadla s dětmi velmi těším a věřím, že si užijeme zábavný a kulturní den :-)

Mgr. Lucie Švábová

Posted in Články | Komentáře nejsou povoleny

„Zemědělství žije“

Ve čtvrtek 8. února a v pátek 9. února se žáci naší školy zúčastnili projektu Zemědělského svazu ČR nazvaného „Zemědělství žije“. Jednu hodinu žáci 1. – 9. tř. shlédli prezentaci o historii i současnosti českého zemědělství a poté postupně ve skupinách tvořivě plnili úkoly týkající se druhů zemědělských plodin, přiřazování produktů k surovinám, třídění semen a dalších aktivit souvisejících se zemědělstvím. Smyslem projektu je přiblížit dnešním dětem důležitost i moderní pojetí zemědělství žáků 9. tříd možná nabídnout nástin jejich profesní kariéry. Ve fotogalerii můžete shlédnout více.
Alice Kuhn-Gaberová

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Zeměpisná olympiáda

Nové pololetí jsme zahájili opravdu stylově – soutěží. Ve čtvrtek odpoledne proběhla na naší škole zeměpisná olympiáda. Mám radost, že se přihlásili i žáci, kteří nemají ze zeměpisu jedničku, jen je prostě zeměpis baví. Doufám, že je úspěch v této soutěži povzbudí a příště se opět přihlásí.

Mgr.M.Šilarová

 

Výsledky:

Kategorie C:

1. Podracký Lukáš

2. Licková Štěpánka

3. Vejdělková Lenka

 

Kategorie B :

1. Lazák Jan

2. Dus David

3. Pažoutová Pavla

 

Kategorie A :

1. Šulc Michal

2. Hampl David

3. Miča Vojtěch

Posted in Články | Komentáře nejsou povoleny

Pěvecká soutěž – školní kolo

V úterý 30. 1. 2018 se uskutečnilo školní kolo v pěvecké soutěži. Zúčastnili se dobrovolníci z prvního i z druhého stupně. Celé soutěži předcházelo několik zkoušek v doprovodu kytary, klavíru či instrumentálního doprovodu. Všichni soutěžící překonali trému a vydali ze sebe to nejlepší.

 

Gratulujeme a už teď se těšíme na příští ročník soutěže.

 
Fotografie naleznete na tomto odkazu:
http://zsrudnik.rajce.idnes.cz/skolni_kolo_ve_zpevu_2018

 
Junková

 

Posted in Články | Komentáře nejsou povoleny