Leden

30. 1. - pěvecká soutěž – školní školo (3. a 4. vyučovací hodina)

Únor

19. – 23. 2. – lyžařský výcvik (II. stupeň)

Posted in Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

5. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise

Za pomoci žáků 8. a 9. třídy byl uspořádán na naší škole již 5. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise. Zapsaní účastníci turnaje si vylosovali pořadí i své soupeře ve dvou kategoriích – 4.-7. třída a 8. a 9. třída. Pro veliký počet účastníků se hrálo na jeden set, jen finále se odehrálo ve dvou a případně třech setech. V nižší kategorii zvítězil Jakub Nohejl a ve starších žácích si pomyslnou palmu vítězství odnesl Patrik Rodr. Vítězové byli odměněni malými dárky, ale i z ohlasu ostatních jsme se dozvěděli, že žáci nestartovali kvůli odměnám, ale ze zájmu o tento sport samotný. Poděkování patří starším žákům za pomoc při organizaci turnaje a všem účastníkům za příkladné chování při turnaji. Všichni už se těšíme na 6. ročník turnaje.

Mgr. Vladimír Tremer

Mikulášská nadílka ve škole

Jako již tradičně, i letos 5. prosince zavítali do naší školy Mikuláš, čerti a andělé. Navštívili děti ve školce a na 1. stupni. Všichni dostali sladkou odměnu – perník a ovoce. Zlobivce si chtěli čerti vzít s sebou do pytle. Když ale nakonec slíbili, že se polepší, tak nám je tady ve škole nechali.

Malým i velkým se netradiční dopoledne ve škole moc líbilo, bylo to příjemné zpestření předvánočního času. Jsem si jistá, že se za rok zase vrátí. Budeme se těšit.

Anna Sládková, Romana Kopecká, 9. třída

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Planeta Země „Brazílie“

Sníh a brazilské vedro v jeden den. Takový zážitek byl dopřán žákům naší školy minulé pondělí 4. 12. 2017. Za hustého sněžení jsme nastupovali do autobusu, který nás odvezl do Vrchlabí, kde jsme zhlédli další pořad z cyklu Planeta Země. Tentokrát jsme zavítali do Brazílie. Amazonský prales, brazilská velkoměsta, chudinské čtvrti, místní speciality a další zajímavosti z překrásné přírody. Navíc každý žák obdržel hodnotný časopis, takže už se všichni těšíme příští rok do Myanmaru (Barmy).

Mgr. M. Šilarová

Projekt „LES“

V měsíci říjnu, probíhal na naší škole pro žáky prvního stupně projekt „LES“. Tato akce se promítla do několika předmětů, hlavně prvouky, přírodovědy, výtvarné výchovy a pracovních činností.

Žáci poznávali stromy, jejich listy a plody. Učili se, komu je les domovem, jak se musí o něj pečovat, jakou má funkci a co mu škodí. Tyto poznatky pak výtvarně zpracovávali v hodinách VV a PČ.

Vyvrcholením projektu byla dne 18.10.2017 návštěva jedinečné Stezky korunami stromů v Janských Lázních, která je vysoká 45 metrů a nabízí návštěvníkům rozhledy do okolí stromoví i na Janské Lázně.

Na cestě k vyhlídkové věži jsme šli kolem tří zastávek, kde jsme se dozvěděli, jak například mrtvé dřevo živí les nebo co je zásobárnou vody pro stromy  v lese. Podívali jsme se také do podzemní expozice, kde jsme měli nad hlavami skutečné kořeny stromů. Dozvěděli jsme se vše o životě pod povrchem.

Nechyběly ani adrenalinové atrakce, na kterých jsme si vyzkoušeli svou odvahu i zručnost. Děti ze čtvrté a páté třídy se z věže dolů svezly na suchém tobogánu, který má přes padesát metrů.

Do školy jsme se vraceli poučeni, pobaveni a s pocitem příjemného prožití podzimního dne.

Hana Filipčíková