13. 12. – Vánoční setkání + koncert od 15 h v budově školy

________________________________________________________

Posted in Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aktuality

Adventní Drážďany 2018

5. prosince jsme se opět vydali ochutnat advent do sousedního Německa. Statisíce světýlek, úžasné vůně a chutě a kouzelně vyzdobené město zalité slunečními paprsky nás provázely celý den. Navštívili jsme zámek Zwinger, a Staré město, ochutnávali dobroty na vyhlášených adventních trzích Altmarktu a odpoledne také nakupovali.

______________________________________________________________

Výlet do Drážďan

Škola pro nás 5. 12. 2018 přichystala výlet do Drážďan. Náš den začal srazem v 5:45 u školy. Odjezd byl v 6 hodin. Ze začátku byla v autobuse nuda, protože jsme byli všichni unavení. Když jsme se pomalu probrali, začala být legrace, která trvala celou cestu do Drážďan. Během cesty jsme poslouchali písničky nebo jsme si povídali. V autobuse jsme jeli 4 hodiny s dvěma přestávkami před Libercem a před Drážďanami. Po výstupu z autobusu jsme dorazili na zámek Zwinger. Prošli jsme si zahradu kolem Zwingeru a měli jsme k tomu vyprávění o Augustovi. Poté jsme se šli podívat na trhy, které byly snad nejhezčí, které jsme kdy viděli. Bylo tam celkem dost lidí. Velmi nás překvapilo, že tam bylo snad víc Čechů než Němců. Po prohlídce trhů jsme šli do Primarku, kde jsme si koupili vše možné od oblečení až po drogérii. Rozchod jsme měli 2 hodiny. Byli jsme rozděleni do skupinek po 4 a více. Poté jsme se znovu vrátili na trhy, které už byly osvětlené, protože byla tma. V 17:00 jsme odcházeli k autobusu a vyrazili jsme na cestu domů. Celý den jsme si moc užili. Bylo to super. Drážďany jsou moc krásné město. Určitě bychom jeli znovu.

Aneta Jindrová, Natálie Zítková

Posted in neza | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adventní Drážďany 2018

Klicperovo divadlo

Ve středu 5. prosince jsme opět zavítali do předvánočního Hradce. Naším cílem bylo již tradičně Klicperovo divadlo a letošní nová hra s názvem Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsala. Bylo to komediální představení a my jsme se skutečně bavili od začátku do konce. Reakce dětí mě velmi potěšily, jelikož byli všichni z představení nadšeni, velcí, ale i malí. Všichni by rádi jeli do divadla brzy znovu. To jim ráda vyplním, jelikož si to za vzorné chování také zaslouží.

Druhou část našich výprav za kulturou vždy tvoří „rozchod“ ve Futuru, což si vždycky všichni také velmi užijí. Je to taková odměna za vzorné chování v divadle. I tentokrát si to všichni zasloužili. Ve vánočně vyzdobeném obchodním centru si každý našel to svoje – dobré jídlo ve fast foodu, nákup vánočních dárků, nasávání vánoční atmosféry.

Tak si to shrňme: skvělé představení, předvánoční Futurum, dobrá nálada, hodní a vzorní žáci (překvapivě i šesťáci)  Byl to bezvadný den!

Posted in neza | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klicperovo divadlo

Volby Školské rady při ZŠ a MŠ Rudník na období 2018-2021

Dne 14. 11. 2018 proběhly volby do Školské rady při Základní škole a Mateřské škole, Rudník, okres Trutnov za pedagogické pracovníky s tímto výsledkem:

za pedagogické pracovníky byli zvoleni: Mgr. Petra Junková, Bc. Renata Šindelářová, Jana Levínská

Dne 19. 11. 2018 proběhly volby do Školské rady při Základní škole a Mateřské škole, Rudník, okres Trutnov za zákonné zástupce s tímto výsledkem:

za zákonné zástupce žáků byli zvoleni: Bc. Pavel Kaplan, Jan Lazák, Vladimír Holič

Za zřizovatele – Obec Rudník byli starostou obce Ing. Alešem Malochem jmenováni:
Ing. Martina Jirásková, Lenka Kordová, DiS. a Lukáš Skalský

Posted in neza | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Volby Školské rady při ZŠ a MŠ Rudník na období 2018-2021

Olympiáda z dějepisu

V pátek 16. listopadu proběhlo na naší škole každoroční školní kolo olympiády z dějepisu. Zúčastnili se ho dobrovolníci z vyšších ročníků, konkrétně z 8. a 9. třídy. Letošní téma zní Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace. S tématem byli žáci seznámeni dopředu, aby alespoň trochu věděli, na co se mají připravit. Nejlepšími řešiteli se stali Stanislav Fišar a Tereza Szeidermannová z 9. třídy. Oba dva zároveň splnili podmínku 60% úspěšnosti a postupují do okresního kola, které se bude konat 16. ledna 2019 na ZŠ Komenského v Trutnově. Všem zúčastněným děkuji za snahu a práci navíc a postupujícím držím palce v okresním kole, aby dobře reprezentovali nejen sami sebe, ale i naši školu.

Mgr. Lucie Švábová

Posted in neza | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Olympiáda z dějepisu

Nová nástěnka

Z referátů našich žáků a fotek z Prahy a výstavy Doteky státnosti jsme vytvořili novou nástěnku plnou zajímavých informací o krásných místech našeho hlavního města, která jsme na našem výletě mohli vidět. A také jsme se ještě jednou ohlédli za uplynulým významným stoletým výročím. Velká pochvala patří Adéle Blažkové z 9. třídy, která zcela sama vytvořila úžasný plakát právě na téma „100. výročí ČSR.“ Takhle by to mělo vypadat :-).

Posted in neza | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová nástěnka