Září

3. 9. – Zahájení školního roku

- pro 1. třídu: slavnostní zahájení na chodbě 1. stupně v 8:15

- pro 2. – 9. třídu: každý ve své třídě a poté společně s třídním učitelem již

tradičně na chodbě druhého stupně v 8:10 (1. den zůstávají žáci ve třídách jednu vyučovací hodinu, tedy do 8:55)

- 4. – 5. 9. – odpadá odpolední vyučování

________________________________________________________

Novinky

Nově bude v naší škole fungovat ŠKOLNÍ KLUB, který bude v prostorách bývalé školní družiny (malé na 1. stupni). Školní klub bude určen pro žáky 4. – 6. třídy a pro žáky 3. třídy, kteří nejsou přihlášeni k pravidelné docházce do ŠD.

Školní družina (p. Sekerková) bude nově v prostorách MŠ – Berušky.

Posted in Aktuality | Komentáře nejsou povoleny

Sběr druhotných surovin ve školním roce 2017-2018

Sběr druhotných surovin má na naší škole dlouholetou tradici. Výsledem je nejen ochrana životního prostředí, ale i nemalý finanční přínos pro školu. Především zásluhou žáků prvního stupně a jejich rodičů se podařilo v tomto školním roce  nashromáždit 6 295 kg papíru, 131,5 kg hliníku a 135 kg plastových víček.

Pořadí tříd:1.      1. tř.

1.       2. tř.
  2.       4. tř.
  3.       5. tř.
  4.       3. tř.

Pořadí nejlepších sběračů papíru:

1.       Šedivý D.  2. tř.
  2.       Doležalová T.  2. tř.
  3.       Šedivá N  6. tř.
  4.       Korda J.  3. tř.
  5.       Jindrová A.  7. tř.
  6.       Bartůňková N.  4. tř.
  7.       Rodr K.  4. tř.

Pořadí ve sběru hliníku:

1.       Koucká S.  4. tř.
  2.       Zahradníková A.  1. tř.
  3.       Hofman Š.  1. tř.

7 nejlepších sběračů papíru a 3 nejlepší ve sběru hliníku obdrželi permanentku na 10 hodin do krytého bazénu v Trutnově. Tato je platná 6 měsíců od prvního vstupu do bazénu a je přenosná na další osoby mladší 15 let.

Doufáme, že ocenění sběrači si svou cenu náležitě užijí a ostatní žáci se jimi nechají inspirovat.

Ing. P. Holubka

Škoda jen, že žáci 2. stupně se nenechali inspirovat mladšími žáky.

Ing.  P. Holubka

Školní výlet 9. třída

Školní výlet 9.třída

Ve čtvrtek 14.6. jsme vyjeli do Vlčic na Laser game Sniper Valley. Z fotek je patrné, s jakým nasazením se všichni žáci do bojů zapojili. Většina se chce do Vlčic na zámeček ještě vrátit třeba o blížících se prázdninách. Pozdní odpoledne jsme ve škole věnovali sportu, pak následovala pizza, ukázka nahrávání s možností vyzkoušet si hru na bicí a nezbytná „schovka“ a povídání.

V pátek jsme se v klidu nasnídali a vyrazili k Rudnické rokli, kde už bylo vše připraveno na závod. Po uklizení třídy a obědě jsme se rozešli domů.

Děkuji všem dětem za (pro moji třídu již typické) vzorné chování.

M. Šilarová , třídní učitelka

Klicperovo divadlo

Minulý týden v úterý 5. června se uskutečnilo další „divadlo“ s názvem Jedlíci čokolády v hlavní roli s Pavlou Tomicovou. Vypráví příběh tří sester, co se stavějí na vlastní nohy po smrti otce, který se v šedesáti zabil v autoškole. Hra byla velice zábavná, ale v určitých chvílích i vážná. Po skončení divadla jsme se jako obvykle přesunuli do obchodního centra Futurum. Ve Futuru si každý po svém užil rozchod, který trval přibližně 2 hodiny. Někteří šli do obchodu s oblečením a jiní na jídlo nebo do kavárny. Cestu zpět jsme si opravdu užili. Velice děkujeme paní učitelce Švábové za organizování této akce.

za 8. třídu Adéla Blažková a Štěpánka Licková

Branný den 2018

Blížící se konec školního roku je už tradičně na naší škole spojen s konáním branného dne. Po zkušenostech z loňského roku jsme do realizace branného dne přizvali místní hasiče, zástupce Policie ČR a ZZS z Vrchlabí.
Žáci 2. stupně byli rozděleni do deseti družstev a na jednotlivých pracovištích si prohlédli vybavení hasičské tatry i sanitky, vyzkoušeli si oblékání hasičských obleků, seznámili se s používáním hasicích přístrojů a poskytováním první pomoci. Nechyběla ani překážková dráha, pohyb po laně a střelba ze vzduchovky.
Zvlášť zajímavá byla ukázka, kdy policejní psi vyhledávali zdroje požáru. Této ukázky se zúčastnily i děti z 1. stupně.
I přes úmorné vedro žáci neztratili pozornost a statečně bojovali s překážkami. Pochvalu si zaslouží všichni, nejen družstvo J. Procházky, které celkově zvítězilo.
Velké poděkování za projevenou ochotu a pomoc s realizací branného dne patří paní Koderičové, místním hasičům a příslušníkům Policie ČR z Hostinného a Hradce Králové.
Ing. Holubka

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny

Výsledky zápisu do 1. třídy školního roku 2018/19

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. školský zákon oznamuji výsledky zápisu k povinné školní docházce.

Přijati jsou děti s registračními čísly:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25

Žádosti o odklad bylo vyhověno u registračních čísel: 10 a 16

Děkujeme za vaše rozhodnutí vzdělávat se v naší škole a těšíme se spolu s třídní učitelkou na společně strávené chvíle školní docházky.
Mgr. Alice Kuhn-Gaberová, ředitelka školy

Posted in neza | Komentáře nejsou povoleny