Družinový tábor

V  letošním  školním  roce  jsme  se rozhodli  uskutečnit  družinový  tábor  v  Českém  Ráji  v kempu  Junior, který se nachází  ve  vesničce  Srbsko. V  pondělí  2.7. jsme  se sešli na vlakovém  nádraží  v  Hostinném  a  hurá  za dobrodružstvím. Děti  byly  nadšené,  nemohly dospat,  jak se těšily. Cestu  jsme  zvládli  bravurně. Ani nevadilo, že jsme museli ze  zastávky  do kempu  šlapat asi  jeden  kilometr po  svých.  CHatky  děti  úplně uchvátily. Po ubytování  a obědě  byly na programu  míčové  hry. Nejoblíbenější  hrou se  stala  přehazovaná, kterou děti  hrály  v  každou  volnou  chvilku a nebály  se ani turnaje  se sousedním  táborem. Ještě týž den jsme  se  vypravili  do lesa  na borůvky. Nejlepší  sběrači dostali odměnu a paní kuchařky nám z nich upekly vynikající koláč. V  lese jsme si také vytvořili  domky z  větviček, mechu, šišek a ostatních  darů lesa. První noc je obvykle neklidná a divoká, ale děti  po  celodenních  zážitcích  byly unavené, takže se žádné řádení  nekonalo. V úterý  po brzkém  obědě nás  čekal výšlap  na  hrad  Kost. Rozhlédli  jsme  se po okolí a samozřejmě  nechyběl  nákup  suvenýrů, zmrzliny a různých dobrot. Pro děti  cesta na hrad a  zpět nebyla  zátěží. Po návratu  do  kempu byly plné sil na další  zápasy v přehazované. Některé si zahrály na honěnou, schovávanou a některé své zážitky namalovaly.  Ve  středu 4.7. náš pobyt končil. Neradi  jsme se loučili s místem, kde jsme zažili plno legrace a poznali nové kamarády, ale zároveň jsme se těšili domů. Na zpáteční cestě  jsme  si vypravovali nejlepší  zážitky a hodnotili  průběh celého tábora. Také jsme si slíbili, že příští rok uspořádáme  znovu podobnou akci. Všichni  jsme byli nadmíru spokojení. V kempu vařili výborně, všem chutnalo.  Nevyskytl se sebemenší problém, cestu jsme také zvládli.  Děti byly hodné a užívaly si celý pobyt s nadšením. V neposlední řadě musíme zmínit sponzora naší školní družiny, jímž je MZ Liberec se sídlem v Rudníku. S jeho pomocí jsme prožili úžasné tři dny. A tímto moc děkujeme./Fotky jsou jako vždy ve fotogalerii/.