PROJEKT „LES“ V HARRACHOVĚ

Dne 20. 9. 2016 navštívili žáci 1. – 5.třídy muzeum „ŠINDELKA“ v Harrachově, kde jsou umístěny expozice lesnictví a myslivectví.

Děti se seznámily s celou lesnickou i mysliveckou problematikou. Dozvěděli se o výrobě šindele, které se zde vyráběly od počátku 19. století až do 30. let 20. století.

Velmi se nám líbila „přezimovací obůrka“, kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat (jelen, srnec, divočák, liška, zajíc, ptáci…).

Nechyběla ani vycházka po Liščí stezce, kde žáci plnili různé pohybové úkoly (prolézání, přelézání, podlézání…).

Mumlavské vodopády byly rovněž součástí procházky lesní přírodou.

Celý den nás provázelo slunečné počasí, takže se výlet opravdu vydařil. V Harrachově je mnoho míst, kam bychom mohli zavítat, ale nezbýval čas, proto se tam zase někdy rádi podíváme.

Hana Filipčíková