Jarní prázdniny

Školní družina během jarních prázdnin/12.2.2018 – 16.2.2018/ pro velmi malý zájem/2 žáci/ NEBUDE V PROVOZU.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Zimní olympijské hry ve školní družině

Většina z nás v těchto dnech žije zimní olympiádou v Koreji. Tak i v naší družince každý den diskutujeme o nových událostech v olympiádě, o našich sportovcích, či nových medajlích našeho týmu. Prostě fandíme a prožíváme každý náš úspěch. Není divu, že jsme si uspořádali družinovou zimní olympiádu. Sněhu a času  bylo sice pomálu, ale přesto jsme to nevzdali.

V pondělí 12.2. jsme slavnostně zahájili naše olympijské hry. Nejprve jsme pobesedovali jak se  takové hry pořádají, jaký mají význam a kdo se jich zúčastňuje a co je pro ně typické. Po té se děti seznámily s pravidly naší olympiády. V družině pak nadšeně namalovaly plakáty se znakem her nebo se zimními sporty, ve kterých se soutěží, či maskota olympiády. Obrázky se moc povedly, proto jsme je vystavili na chodbě školy.  Vyhlásili jsme také soutěž o nejlepší  olympijskou hymnu školní družiny. Hymny byly nakonec dvě. Nemohli jsme se rozhodnout, která je hezčí. Obě totiž byly moc pěkné a hlavně jsme ocenili snahu a úsilí našich dětí.  Celou olympiádou nás provázel pokřik : Hej, hej, hej, olympiáda je nej.

V úterý 13.2. nastal den D. Všichni jsme se těšili na sportovní klání. Soutěžilo se po třídách a ve třech disciplínách: v běhu na lyžičkách, sjezdu na snowboardu a v biatlonu. Ten byl pro děti nejzábavnější, neboť si  zkusily střílet s takzvaných nerfek. Ikdyž čas nám více soutěží nedovolil, přesto děti soutěžily s vervou a nadšením. Místy to vypadalo jako soutěže na blátě, než na sněhu, ale ani to nás neodradilo. Tajně jsme doufali, že mamky pochopí naše sportovní nadšení a nebudou se zlobit, že nejsme jako ze žurnálu.

Středy 14.2. se děti nemohly dočkat. Odpoledne je čekalo slavnostní ukončení naší zimní olympiády a samozřejmě vyhlášení vítězů a rozdání cen. Vše proběhlo ve slavnostním duchu a za značné nervozity před vyhlášením výsledků. Každý se těšil na slíbenou odměnu za umístění do třetího místa . Někteří byli zklamáni z umístění, ale pro všechny byl za snahu, jako cena útěchy, připraven sladký bonbonek. Olympiádu jsme zakončili naším bojovým pokřikem. Užili jsme si krásné sportovní chvíle, na které rádi vzpomínáme. /Fotky najdete opět v naší fotogalerii/.

Výsledná listina

BĚH NA LYŽIČKÁCH

1.třída: 1. místo Andrejka Zahradníková

2. místo Vláďa Taclík

3. místo Laura Skalská

2. třída: 1. místo Nikola Linková

2. místo Vojta Jindřišek

3. místo Vojta Port

3. třída: 1. místo Sofie Kotilová

2. místo Filip Glos

3. místo Johanka Teplá

SNOWBOARD

1. třída: 1. místo Rozárka Valentová

2. místo Andrejka Šimková

3. místo Pavlík Sekerka

2.třída: 1. místo Vojta Jindřišek

2. místo Alice Vrchovská

3. místo Nikola Linková

3. třída: 1. místo Jiří Horní

2. místo Johanka Teplá

3. místo Filip Glos

BIATLON

1.třída: 1. místo Andrejka Zahradníková

2. místo Laura Skalská, Pavlík Sekerka

3. místo Kristýnka Schejbalová

2.třída: 1. místo Vojta Jindřišek, Nikola Linková, Edita jiroušová, Thea Doležalová

2.místo Justýnka Lhotová

3. třída: 1. místo Nela Stelčovská

2. místo Jirka Horní

3. místo Johanka Teplá, Filip Polák

CELKOVÝ VÍTĚZ

1. třída: 1.místo Andrejka Zahradníková

2. místo Laura Skalská, Pavlík Sekerka

2. třída: 1.místo Vojta Jindřišek

2. místo Nikola Linková

3.třída: 1. místo Johanka Teplá

2. místo Jirka Horní

3. místo Filip Glos

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Pololetní prázdniny

V pátek 2.2.2018 /pololetní prázdniny/ ŠD NEBUDE V PROVOZU pro nedostatečný zájem /pouze tři žáci/.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

PODĚKOVÁNÍ RODIČŮM

Rády  bychom touto cestou poděkovaly paní Hubené za darované  ozdůbky na stromeček pro každé dítě a panu Linkovi  za 4 snowboardy na sníh.  Vychovatelky a děti školní družiny.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

VÁNOCE 2017

Nejkrásnější období roku jsme si s dětmi spestřili výletem na zámek Potštejn, kde nás čekal  vánoční program. Pokochali jsme se zajímavými tradičními i netradičními betlémy. Stali jsme se součástí hraného příběhu o zrození Ježíška a návštěvu jsme završily v zámecké  cukrárně a oblíbenými nákupy. Děti byly velmi hodné a nadšené netradičním divadelním představením. K dobré náladě přispěly i sladké kokosky podávané s teplým čajem. Doufáme , že se na tento zámek ještě podíváme při další akci pro školy.

Po vánočních prázdninách nás  čekalo již tradiční překvapení pod stromečkem.  Nejprve jsme si společně zazpívali koledy a po té se děti s nadšením pustily do vybalování dárků. Pod stromkem byly ukryty deskové a didaktické hry, oblíbené lego a karty. Nechyběly ani snowboardy, talíře a placky na sníh. Každý si našel svou oblíbenou hračku a  zbytek odpoledne se jí věnoval. Společně jsme prožili krásné odpoledne a již se těšíme na další akce./ Fotky  jsou v naší fotogalerii/.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Vánoční výlet

Naše družinka se opět chystá na výlet. V pátek 22.12 pojedeme na zámek Potštejn. Zhlédneme zde hrané divadelní představení, zámecký betlém a světelnou vánoční výstavu. Cena výletu je 280 korun. Odjezd od školy v 6 45 hodin a návrat kolem 15.hodiny opět ke škole. Podrobnosti jsou v písemné nabídce, kterou děti dostaly. Peníze a přihlášku noste pí. Kollárové do 18.12.2017

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

DIVADLO VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Po prodlouženém víkendu se nám  nikdy nechce zpět do školních lavic. Tedy k brzkému rannímu vstávání a ke školním povinnostem. V pondělí 20.listopadu tomu však bylo jinak. V odpoledních hodinách nás čekalo divadelní předstvení Mauglí, na které jsme se velmi těšili. Zhlédli jsme ho v tělocvičně naší školy. Děti byly nadšené z netradičnío pojetí příběhu i z loutek. Po skončení produkce zvědavě okukovaly loutky i divadelní rekvizity. Ve školní družině jsme si pak povyprávěli vzájemné dojmy a pohádku jsme si namalovali./Fotky jsou opět v naší galerii/.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Vítězství Emilky a Terezky ve výtvarné soutěži

Minulý školní rok jsme navštívili zámek  Staré hrady a některé děti se zúčastnily výtvarné soutěže. K vyhodnocení všech obrázků došlo až letos v září. Tuto soutěž vyhrála naše děvčata EMILKA  KAPLANOVÁ a TEREZKA KLACKOVÁ . Odměnou získaly dvě volné vstupenky na prohlídku zámku a náš velký obdiv. Moc gratulujeme.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Divadlo

V  pondělí  20.11.2017  naši družinu navštíví Divadlo u staré herečky s představením Mauglí. Program bude probíhat mezi 13. a 14. hodinou v tělocvičně školy. Pro děti si prosím choďte až ve 14 30 hodin. Každý žáček dostal i písemné vyrozumnění.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny

Strašidelný týden ve školní družině

Ikdyž většina z nás pochmurný podzimní čas nemá ráda,  děti toto období přímo milují. Důvodem  je  takzvaný strašidelný týden, kdy uctíváme památku zesnulých -  halloween a dušičky. Již od 23.října jsme vyráběli dýně, strašidla a duchy z papíru i z látky. Nechybělo ani tradiční dlabání dýní, ranní strašení a strašidelné pohádky a povídání. Ve středu 25.10. jsme se vypravili na zámek Berchtold, kde nás čekala kouzelná zahrada plná pohádkových strašidel, víl a čarodějnic.  Nechybělo ani tajemné peklo s čerty. Prohlédli jsme si i zmenšeniny českých hradů a zámků a porovnali se skutečností. Po prohlídce bylo připraveno dušičkové vyrábění. A na udržení kondice se děti proběhly po hřišti s prolézačkami a houpačkami. Svůj báječný den jsme završili  nákupy pohlednic a upomínkových předmětů. Výlet se nám vydařil, nevadila ani dlouhá cesta autobusem.  Naše zážitky jsme si řekli až po podzimních prázdninách a umocnili dalším strašidláckým vyráběním a povídáním. Již se společně těšíme na další akci naší družiny. Fotografickou dokumentaci najdete jako vždy v naší fotogalerii.

Posted in Neza | Komentáře nejsou povoleny