Strašidelný týden a dušičkový výlet ve školní družině

Oslavy našeho oblíbeného halloweenského svátku jsme začali výrobou strašidýlek a strašidelných závěsů. Nechybělo ani tradiční dlabání dýní a ranní strašení. Ve středu 31.10. děti měly přijít ve strašidelných maskách. Bohužel jich přišlo velmi málo, zřejmě přes prázdniny na kostým zapomněly. Na dušičkový výlet ale již nikdo nezapomněl, tak jsme se v pátek 2.11. vypravili směr Zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Po příjezdu a nezbytné svačině se děti hned s vervou vrhly na dlabání dýní. Po té se se svým dílem vyfotily a dýně odborně naaranžovaly k ostatním. Počasí nám přálo, takže jsme viděli plno zvířat v ohradách a mohli jsme se zájmem pozorovat jejich chování. Děti byly nadšené úplně ze všeho. Ze strašidelné výzdoby Zoo, ze zvířat, z prolízaček a samozřejmě především z nákupu suvenýrů, sladkostí, pamětních mincí, pohledů a fotografií. Výlet jsme si všichni užili a již se těšíme na další výletové setkání. /Fotografie najdete v naší fotogalerii/.

Posted in Neza | Comments Off on Strašidelný týden a dušičkový výlet ve školní družině

100. výročí založení našeho státu

28. říjen je velmi důležité datum pro náš stát. Proto jsme si pozvali na návštěvu paní Lucii Švábovou, která je učitelkou dějepisu na druhém stupni. Velmi vhodnou formou nám vysvětlila vznik a význam našeho státu. Seznámila nás také s důležitými daty a jmény jako jsou T. G. Masaryk, M.R. Štefánik a E.Beneš. Děti si také se zájmem prohlédly spoustu obrázků, fotografií a mapek. V závěrečné besedě pak dostaly prostor pro všetečné otázky a diskuzi. Všichni jsme byli mile překvapeni, kolik toho věděly a znaly. Beseda se velmi vydařila. Myslíme si, že je velmi důležité, aby i děti na prvním stupni znaly počátky vzniku státu a základy našich dějin.

Posted in Neza | Comments Off on 100. výročí založení našeho státu

Podzimní prázdniny

Pro velmi malý zájem družina během podzimních prázdnin nebyla v provozu.

Posted in Neza | Comments Off on Podzimní prázdniny

Školní rok 2018/2019

V naší družině máme tento školní rok opět plno. To znamená, že nás navštěvuje 60 žáků. Dětem ze třetích tříd, na které již nezbylo místo, byl nabídnut školní klub, který byl nově zřízen a to především pro žáky 4. a 5. tříd. Novinkou jsou také dvě asistentky pedagoga ve školní družině – Petra Steklá, Ivana Havlátová.

Ani letos v družince  nebude chybět vyrábění, čtení, logopedické chvilky, stolní hry a odpočinek. Těšíme se opět na zajímavé hry, soutěže, družinový tábor a výlety. 7.11. 2018 se vypravíme do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem na akci ,,Týden duchů “. 7.12.2018 nás přivítají adventní Ratibořice. Na tyto akce se mohou přihlásit děti z 1. – 3. tříd a školního klubu. Na červen 2019 chystáme pětidenní ozdravný pobyt v Tatrách pro děti ze 3. – 5. tříd.  O všech akcích budeme průběžně informovat, jak písemně, tak na stránkách školy.

 

Posted in Neza | Comments Off on Školní rok 2018/2019

Družinový tábor

V  letošním  školním  roce  jsme  se rozhodli  uskutečnit  družinový  tábor  v  Českém  Ráji  v kempu  Junior, který se nachází  ve  vesničce  Srbsko. V  pondělí  2.7. jsme  se sešli na vlakovém  nádraží  v  Hostinném  a  hurá  za dobrodružstvím. Děti  byly  nadšené,  nemohly dospat,  jak se těšily. Cestu  jsme  zvládli  bravurně. Ani nevadilo, že jsme museli ze  zastávky  do kempu  šlapat asi  jeden  kilometr po  svých.  CHatky  děti  úplně uchvátily. Po ubytování  a obědě  byly na programu  míčové  hry. Nejoblíbenější  hrou se  stala  přehazovaná, kterou děti  hrály  v  každou  volnou  chvilku a nebály  se ani turnaje  se sousedním  táborem. Ještě týž den jsme  se  vypravili  do lesa  na borůvky. Nejlepší  sběrači dostali odměnu a paní kuchařky nám z nich upekly vynikající koláč. V  lese jsme si také vytvořili  domky z  větviček, mechu, šišek a ostatních  darů lesa. První noc je obvykle neklidná a divoká, ale děti  po  celodenních  zážitcích  byly unavené, takže se žádné řádení  nekonalo. V úterý  po brzkém  obědě nás  čekal výšlap  na  hrad  Kost. Rozhlédli  jsme  se po okolí a samozřejmě  nechyběl  nákup  suvenýrů, zmrzliny a různých dobrot. Pro děti  cesta na hrad a  zpět nebyla  zátěží. Po návratu  do  kempu byly plné sil na další  zápasy v přehazované. Některé si zahrály na honěnou, schovávanou a některé své zážitky namalovaly.  Ve  středu 4.7. náš pobyt končil. Neradi  jsme se loučili s místem, kde jsme zažili plno legrace a poznali nové kamarády, ale zároveň jsme se těšili domů. Na zpáteční cestě  jsme  si vypravovali nejlepší  zážitky a hodnotili  průběh celého tábora. Také jsme si slíbili, že příští rok uspořádáme  znovu podobnou akci. Všichni  jsme byli nadmíru spokojení. V kempu vařili výborně, všem chutnalo.  Nevyskytl se sebemenší problém, cestu jsme také zvládli.  Děti byly hodné a užívaly si celý pobyt s nadšením. V neposlední řadě musíme zmínit sponzora naší školní družiny, jímž je MZ Liberec se sídlem v Rudníku. S jeho pomocí jsme prožili úžasné tři dny. A tímto moc děkujeme./Fotky jsou jako vždy ve fotogalerii/.

Posted in Neza | Comments Off on Družinový tábor

Provoz školní družiny

Školní družina je v plném provozu do čtvrtka 28.6. V PÁTEK 29.6. JE POUZE RANNÍ DRUŽINA.

V příštím školním roce bude nabízená ŠD nejprve žákům z 1. a 2. tříd. Ze 3. tříd jsou přednostně přijímáni dojíždějící žáci, žáci kteří mají v nižších ročnících sourozence. Vzhledem k omezené kapacitě, se v případě velkého zájmu o ŠD nebudou přijímat žáci 3. ročníku, jejichž rodiče jsou na mateřské, nebo rodičovské dovolené, nebo nezaměstnaní.

Posted in Neza | Comments Off on Provoz školní družiny

Družinový tábor

Družinový tábor se v letošním roce bude konat od 2.7. do 4.7. 2018 v Českém Ráji. Přihlásilo se celkem 25 dětí, které dostaly informace v písemné podobě. Za dobrodružstvím vyrážíme vlakem a po návratu budeme informovat jak jsme si vše užili.

Posted in Neza | Comments Off on Družinový tábor

Přednáška o výrobě v továrně Emco

Pondělní odpoledne 14. května nás navštívil tatínak Thei Doležalové, aby nás seznámil se svou zajímavou profesí.  Pracuje totiž v továrně Emco v Litoměřicích. A to nás velmi zajímalo, neboť se tam vyrábí samé dobroty z ovesných vloček, ovoce a ořechů -,,mysli”. Nejraději bychom se do továrny vypravili osobně, ale bohužel to nebylo možné. Pan Doležal měl připravená videa přímo z provozu na výrobu ,,mysli”, takže jsme si připadali jako přímý účastníci exkurze v této továrně. Ke všemu nám podal odborný výklad a odpověděl na všetečné otázky dětí. Děti na závěr dostaly ochutnávku ,,mysli” tyčinek. Panu Doležalovi děkujeme za příjemné odpoledne a získání nových poznatků.  /Fotky jsou v naší fotogalerii./

Posted in Neza | Comments Off on Přednáška o výrobě v továrně Emco

Provoz ŠD od 30.4. do 11.5. 2018

Pondělí 30.4. – zápis do 1.tříd – ŠD nebude v provozu

Úterý 1.5.  – státní svátek

Středa 2.5. – pátek 4.5. – běžný provoz ŠD

Pondělí 7.5. – ředitelské volno –  ŠD nebude v provozu – podle předběžného zjištění není dostatečný zájem o ŠD

Úterý 8.5. – státní svátek

Středa 9.5. – pátek 11.5. – běžný provoz ŠD

 

Posted in Neza | Comments Off on Provoz ŠD od 30.4. do 11.5. 2018

Zábavné dopravní odpoledne

V pondělí 23.4. se školní zahrada na chvíli proměnila na silnici s přechodem. Děti mají během dne kroužky, proto jsme nemohli vyrazit na skutečnou vozovku. Nejprve jsme si povídali o pravidlech silničního provozu, řekli jsme si jak se jako chodci máme chovat, seznámili jsme se s nejdůležitějšími dopravními značkami. Po vzrušené besedě některé děti sedly na traktůrky a formuly a jezdily po vytýčené trase. Ostatní děti si zahrály na chodce.  Hra se dětem moc líbila a přinesla mnoho veselých situací. Po té jsme diskutovali o nebezpečí autonehody a první pomoci při ní. Děti si také zkusily vzájemně se obvazovat. Odpoledne jsme si užili. Zažili a poznali jsme nové věci a již se těšíme až společně vyrazíme do skutečného silničního provozu.

Posted in Neza | Comments Off on Zábavné dopravní odpoledne