VÝŽIVA DĚTÍ

Dne 22.3.2018 se uskutečnil zajímavý praktický vzdělávací seminář s ochutnávkou na téma: výživa dětí.
Pracovnice vzdělávací služby “ Skutečně zdravé školy“ velmi poutavě a podrobně seznámila všechny přítomné s důležitými aspekty výživy s důrazem na zdravý vývoj dětí. poradila, jak postupně a nenásilně měnit stravovací návyky, jak správně chápat informace o jednotlivých potravinách a čím nevhodné potraviny nahrazovat.
Už při ochutnávce připravených jídel začala živá beseda a výměna zkušeností. Všichni nadšeně přivítali nabídku receptů na pokrmy, které paní lektorka společně s kuchaři připravila.
Byla bych ráda, kdyby se tato akce stala podnětem k zamyšlení nad způsobem svého stravování (hlavně našich dětí) a postupně nedůležité nebo škodlivé potraviny z jídelníčku dokázali vyřazovat.