DRAKIÁDA

Je nedělní odpoledne, slunce svítí, vítr fouká tak akorát, co více si přát k pouštění draků. Už po jedenácté jsme se sešli před školkou, abychom společně vyrazili na louku k lesu vyzkoušet naše draky.
Sešlo se nás letos rekordně. Draci se předháněli nejen tvary a barvami, ale i tím, který vyletí výš. Barevná příroda, krásné počasí a rozzářené tváře dětí určitě přispěly i k dobré náladě všech dospěláků. Tradičně nechyběla ani sladká odměna pro děti a překrásně malované kamínky od naší fotografky Andělky.
Jak jinak zakončit bezva odpoledne než posledním společným opékáním buřtíků na školní zahradě.
Věřím, že na krásné podzimní odpoledne, které jsme společně prožili budete s úsměvem vzpomínat, až nám podzim ukáže i svou nevlídnou tvář.

Posted in Neza | Comments Off on DRAKIÁDA

DIVADLO ÚSMĚV

Dnes byl pro nás všechny ve školce sváteční den. Navštívilo nás divadlo našeho kamaráda kašpárka Nazdárka. Dnes ale místo něho přijela babička s husou Agátou, protože kašpárek stůně.
Přijely s pohádkou Švadlenka Eliška plnou písniček a veselých příhod. Husa Agáta ukázala dětem, jak je ošklivé, když se někdo vyvyšuje nad druhé a nosí nos (zobák) nahoru. Naštěstí na to Agáta s pomocí babičky brzy přišla a všichni jsme měli radost, že je z ní opět prima kamarádka.
Všem se nám divadelní představení moc líbilo a těšíme se zase na příště – kašpárku, brzy se nám uzdrav!

Posted in Neza | Comments Off on DIVADLO ÚSMĚV

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

V letošním školním roce se zapojila naše mateřská škola do projektu Malá technická univerzita. Každý měsíc se uskuteční lekce na různá témata z polytechnické výchovy.
První lekce proběhla ve čtvrtek 27. září na téma STAVITEL MĚSTA.
Starší děti se pod vedením odborného lektora seznámily s různými typy map, ve skupinkách tvořily podle plánu městské komunikace a budovy. Nakonec svůj společný výtvor zakreslily do vlastní mapy.
Všem se nám to moc líbilo a už se těšíme na příště, kdy budeme stavět podle plánu dům v lekci MALÝ ARCHITEKT.

Posted in Neza | Comments Off on MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Ve středu 27.6. jsme uspořádali ve školce malou slavnost. Každý konec školního roku nás čeká rozloučení s dětmi, které už v září zamíří do 1. třídy místo k nám.
Děti hrdé na vše , co už dokáží, předvedly rodičům program sestavený z písniček, recitace, tance a hry na flétnu. Na památku si odnesly knížku, fotografii a symbolickou školní aktovku. Nechyběl ani tradiční přípitek na školní úspěchy.
Na zahradě si potom děti společně s rodiči ověřily co vše dokáží naše smysly a že jsou všechny velice důležité.
Věřím, že si všichni zúčastnění toto odpoledne užili. Tak tedy AHOJ ŠOLKO ÁDIÉ!

FOTOGRAFIE

Posted in Neza | Comments Off on ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

ŠKOLNÍ VÝLET

Ve čtvrtek 21.6. jsme se vypravili všichni z naší školky na výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem.
Už cestou v autobuse bylo veselo, aby cesta rychleji ubíhala zpívali jsme společně písničky o zvířátkách.
V ZOO nás čekalo překvapení. Zrovna byl svátek žiraf. Mohli jsme si je prohlédnout opravdu z blízka, byly docela zvědavé a dokonce nám i zatančily.
Nejvíce se děti samozřejmě těšily na opičky, slony, lvy, hrochy, ale i na hady a krokodýly. Počasí nám přálo, takže jsme se vraceli sice trošku unavení, ale plni krásných zážitků. Jistě se rádi podíváte na několik fotografií, které se nám na výletě podařilo vyfotografovat.

Posted in Neza | Comments Off on ŠKOLNÍ VÝLET

Zápis do MŠ Rudník na školní rok 2018-19

Zápis proběhl ve dnech 2. a 3. 5. 2018. U zápisu bylo 11 dětí. Přihlášku odevzdalo 11 rodičů. Rodiče byli předem informováni o pravidlech a kritériích pro přijímání žáků do MŠ.
Od září 2018 je přijato 11 přihlášených dětí, které se zúčastnily zápisu. Jedná se o tyto přihlášky s registračními čísly:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
za vedení školy Alice Kuhn-Gaberová a Jana Levínská

Posted in Neza | Comments Off on Zápis do MŠ Rudník na školní rok 2018-19

HUDEBNÍ POŘAD WOLFÍK

Ve čtvrtek 10. května se v naší školce “muzicírovalo”. Přijel k nám pan Kubát s malým Wolfíkem. Hudební pořad sestavený z ukázek tvorby Wolfganga Amadea Mozarta respektující věkovou kategorii dětí byl velmi zajímavým hudebním zážitkem.
Děti se měly možnost do pohádkového příběhu zapojit zpěvem, pohybem i doprovodem na rytmické nástroje. pozornost a aktivita všech dětí byla pro nás důkazem, že vážná hudba ve vhodně zpracované formě může zaujmout i předškolní děti.

FOTOGRAFIE

Posted in Neza | Comments Off on HUDEBNÍ POŘAD WOLFÍK

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

V úterý 10.4. jsme přivítali ve školce milou návštěvu. Přijelo za námi loutkové divadlo agentury Pernštejn s pohádkou o vodníku BUBLINOVI. Pohádka, která nám výborně zapadá do našich jarních témat děti nejen pobavila, ale samozřejmě i poučila. Děti poznaly, jak ošklivé je podvádět, být pyšný, nevracet věci a vytahovat se. Vodník Bublina samozřejmě zařídil, že vše nakonec dobře dopadlo. Všem se moc líbili loutky žabáků, vodníka, čápa, komára, štiky i nafoukané rybičky, které jsme si po představení z blízka prohlédli a třeba i pohladili.

Posted in Neza | Comments Off on DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

VÝŽIVA DĚTÍ

Dne 22.3.2018 se uskutečnil zajímavý praktický vzdělávací seminář s ochutnávkou na téma: výživa dětí.
Pracovnice vzdělávací služby ” Skutečně zdravé školy” velmi poutavě a podrobně seznámila všechny přítomné s důležitými aspekty výživy s důrazem na zdravý vývoj dětí. poradila, jak postupně a nenásilně měnit stravovací návyky, jak správně chápat informace o jednotlivých potravinách a čím nevhodné potraviny nahrazovat.
Už při ochutnávce připravených jídel začala živá beseda a výměna zkušeností. Všichni nadšeně přivítali nabídku receptů na pokrmy, které paní lektorka společně s kuchaři připravila.
Byla bych ráda, kdyby se tato akce stala podnětem k zamyšlení nad způsobem svého stravování (hlavně našich dětí) a postupně nedůležité nebo škodlivé potraviny z jídelníčku dokázali vyřazovat.

Posted in Neza | Comments Off on VÝŽIVA DĚTÍ

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Dne 2. a 3. května 2018 se uskuteční zápis dětí do mateřské školy vždy od 8,00 do 15,00 hodin v mateřské škole.
Zákonný zástupce je povinen při zápisu předložit rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.
Do mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Rudník, budou přijímány děti podle následujících kritérií:
1) Děti, které před začátkem školního roku 2018/2019 dosáhnou nejméně třetího roku věku a mají trvalé bydliště v obci rudník (podle věku od nejstarších po nejmladší).
2)Děti, které před začátkem školního roku 2018/2019 budou mladší tří let, ale dovrší do 31.8.2018 dvou let věku a mají trvalé bydliště v obci Rudník.
3)Děti, které nemají trvalé bydliště v obci Rudník a splňují kritéria 1 a 2 (podle věku od nejstaršího po nejmladšího).

Posted in Neza | Comments Off on ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY